قیمت چاپ کاتالوگ در تهران - طراحی کاتالوگ فوری + نمونه کار

طراحی و نوع متریال، دو فاکتور عمده در هزینه چاپ کاتالوگ هستند که براساس نیاز شما قابل تغییرند. در حقیقت شما می‌توانید طراحی کاتالوگ را ساده، ولی کاغذ چاپ را باکیفیت انتخاب کنید. اگرچه بهتر است توازنی بین این دو عاملِ تأثیرگذار در تعرفه چاپ کاتالوگ برقرار کنید تا نتیجه‌ی بهتری از بودجه‌ی تبلیغاتی بگیرید. فاکتور زمان هم می‌تواند یک عامل فرعی باشد و درخواست چاپ کاتالوگ فوری در ایام خاص و خارج از نوبت، با چاپ آرایه امری انجام شدنی می باشد.
چاپ کاتالوگ

سفارش چاپ کاتالوگ

 • کاغذ صفحات داخلی 135 یا 170 گرم
 • تعداد صفحات داخلی 4, 8, 16, 24
 • کاغذ جلد کاتالوگ 250 یا 300 گرم
 • جلد با روکش سلفونی براق یا مات
 • طراحی حرفه ای توسط چاپ آرایه
 • چاپ افست 4 رنگ به صورت همزمان
 • تحویل 4 الی 7 روزه یا درخواست فوری
چاپ کاتالوگ 3 برگی

چاپ کاتالوگ 3 برگی

 • چاپ روی کاغذ گلاسه 200 و 250 گرم
 • روکش سلفون مات یا براق پشت و رو
 • چاپ افست 4 رنگ به صورت همزمان
 • طراحی حرفه ای توسط چاپ آرایه
 • چاپ و برش سایز29*19/5 هر صفحه
 • تحویل 4 الی 5 روز کاری تضمینی
 • تحویل فوری در صورت نیاز به سفارش
چاپ کاتالوگ 2 لتA4

چاپ کاتالوگ 2 برگی

 • چاپ روی کاغذ گلاسه 200 و 250 گرم
 • روکش سلفون مات یا براق پشت و رو
 • چاپ افست 4 رنگ به صورت همزمان
 • طراحی حرفه ای توسط چاپ آرایه
 • چاپ و برش سایز29/7*21 هر صفحه
 • تحویل 4 الی 5 روز کاری تضمینی
 • تحویل فوری در صورت نیاز به سفارش
نمونه کار چاپ شده
راهنما طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

قبل از اینکه در این حرفه وارد بحث چاپ بشوید موضوع طراحی کاتالوگ از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. یعنی اگر یک ابزار تبلیغاتی طراحی خوب و حرفه ای نداشته باشد قطعا در چاپ هم خوب از آب در نمی آید. برای اینکه طراحی کاتالوگ دقیق باشد در ابتدا باید هدف از این کار را برای خودتان تعیین کنید. به طور کاملا دقیق به حرف های مشتری و تولید کننده کالا و خدمات گوش کرده و دقیقا خواسته های آن را در طراحی کاتالوگ به کار بگیرید.

طراحی جلد کاتالوگ

شاید این اصطلاح را شنیده باشید که می‌گویند یک کتاب را از جلد آن قضاوت نکنید؛ ولی این قضیه در مورد کاتالوگ صادق نیست. هرکسی که کاتالوگ را در دست بگیرد، اول از همه به کاور آن یا همان جلد دقت می‌کند. طراحی کاتالوگ باید بتواند مخاطب را در همان لحظات اولیه تحت تأثیر قرار دهد. این وظیفه بیشتر از همه، به دوش کاور کاتالوگ است.

کیفیت طراحی، در جذب مشتری‌های بالقوه نقش به‌سزایی دارد. بهتر است که کاغذ جلد کاتالوگ، ضخیم‌تر از صفحات داخلی باشد که مسلما باعث افزایش قیمت چاپ کاتالوگ می‌شود. همچنین رنگ‌های روشن‌تر جذابیت بیشتری برای کاور ایجاد می‌کنند. اضافه بر این‌ها، اگر دوست دارید کاتالوگ حرفه ای به نظر برسد، می‌توانید درخواست کنید که از روکش براق یا سلفونی برای کاور استفاده شود. چنین سطح از خدماتی را فقط در چاپ کاتالوگ حرفه ای می‌توانید پیدا کنید. در این زمینه می‌توانید روی چاپ آرایه حساب کنید.

طراحی صفحات داخلی کاتالوگ

معمولا در کاتالوگ ها ، صفحات داخلی با کاغذ نازک‌تر و سبک‌تر نسبت به کاور، چاپ می‌شوند. این ویژگی در قیمت هم تأثیرگذار است و مسلما به‌صرفه‌تر است. البته کاغذی که استفاده می‌شود به تعداد صفحات هم بستگی دارد.از سوی دیگر، نوع کسب‌وکار شما هم در تعیین کیفیت صفحات داخلی کاتالوگ بسیار موثر است. در واقع اگر در پایتخت هستید و کالاهای لوکس و گران‌قیمت می‌فروشید، نباید به دنبال چاپ کاتالوگ ارزان در تهران بگردید، بلکه باید روی حرفه‌ای بودن طراحی و چاپ تمرکز کنید و در هزینه چاپ کاتالوگ هم صرفه‌جویی نکنید؛ چرا که این چند صفحه کاغذ، مُعرف هویت برند شماست و هرچقدر حرفه‌ای‌تر به نظر برسد، موفقیت شما بیشتر تضمین می‌شود. اما در طرف مقابل، اگر کالاها یا خدماتی عرضه می‌کنید که قیمتی آنچنانی ندارند و مشتری‌های شما هم اهمیت چندانی به زرق‌وبرق تبلیغات شما نمی‌دهند، نیازی نیست که بودجه‌ی زیادی برای چاپ صفحات داخلی کاتالوگ کنار بگذارید.

پس در مجموع اگر تفاوت‌هایی در تعرفه چاپ کاتالوگ مشاهده کردید، به دلیل کیفیت کاغذ و طراحی صفحات داخلی متفاوت باشد.

بهترین تعداد رنگ برای چاپ کاتالوگ حرفه ای همان چهار رنگ است که از نظر قیمت چاپ کاتالوگ هم فرق چشم‌گیری با تعداد رنگ کمتر ندارد. این نوع چاپ، باعث می‌شود دست طراح در طراحی کاتالوگ هم باز باشد و بتواند از جادوی رنگ‌ها برای چشم‌نواز کردن تبلیغات شما نهایت استفاده را ببرد. پس فرقی نمی‌کند که به دنبال چاپ کاتالوگ ارزان در تهران باشید یا برای شما کیفیت و زیبایی حرف اول را در طراحی و چاپ بزند. در هر دو حالت، چاپ با 4 رنگ بهترین انتخاب است.

محدود بودن فونت ها در طراحی کاتالوگ

یکی از اصولی که باید در طراحی کاتالوگ حتما رعایت شود محدودیت استفاده از فونت ها است. استفاده از فونت های متنوع و زیاد در کار طراحی این ابزار تبلیغاتی چندان حرفه ای نبوده و به کیفیت کار صدمه وارد می کند. سه فونت برای طراحی کاتالوگ کافیست و البته باید این فونت ها در قسمت های مختلف کار استفاده شود. البته قانون استفاده از این این سه فونت به این شکل است که یکی در عنوان اصلی و دو تای دیگر در عنوان های فرعی باید استفاده شود.

اصول نگارشی را در طراحی کاتالوگ جدی بگیرید

یک کار حرفه ای و دقیق کاری است که همه اصول و قوانین در آن رعایت شود، اصول نگارشی در کاتالوگ اهمیت زیادی داشته و وجود غلط املایی و یا نگارشی در کار می تواند باعث عدم اعتماد مشتری شود. یک نکته مهم در این خصوص رعایت چیدمان نوشته و تصاویر است. چیدمان تصاویر و نوشته باید به شکلی باشد که خواننده احساس خوبی از نگاه کردن به صفحه پیدا کرده و خیلی درهم و شلوغ و نامنظم به نظر نرسد.

عکاسی صنعتی برای طراحی حرفه ای

یکی از شگردهایی که در طراحی کاتالوگ وجود دارد و افراد متخصص در این حرفه حتما آن را رعایت می کنند عکاسی حرفه ای از محصولات و خدمات است. ارائه یک عکس واضح و جذاب از کالای مورد تبلیغ به میزان بسیار زیادی در جذب مشتری تاثیر خواهد گذاشت. گاهی این عکاسی را خود مشتری انجام داده گاهی هم از یک عکاس حرفه ای برای این کار دعوت می شود. در هر صورت کاتالوگ باید با عکس های جذاب و خوب همراه باشد تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

انتخاب صحافی مناسب کاتالوگ

بخش دیگری که برای کاتالوگ‌ها اهمیت پیدا می‌کند، صحافی کاتالوگ است. معمولا از سوزن منگنه برای متصل کردن چند صفحه‌ی کاتالوگ به هم استفاده می‌شود، که به دو صورت تخت و لوپ قابل استفاده می باشد . منگنه‌لوپ که در واقع منگنه‌ای به شکل حلقه است. این نوع منگنه، هزینه چاپ کاتالوگ را مقدار ناچیزی افزایش می‌دهد و مزیت ویژه‌ای از نظر جذب مشتری ندارد و بیشتر برای آرشیو کردن کاتالوگ در زونکن کاربرد دارد، صحافی با چسب گرم که در واقع شبیه صحافی کتاب است؛ ولی از نظر جذابیت و راحتی استفاده، تفاوت چندانی با منگنه ندارد که برای کاتالوگ با صفحات بالا استفاده میشود.  پس اگر بدنبال چاپ کاتالوگ ارزان در تهران هستید، با مشاورین چاپ آرایه تماس گرفته تا با راهنمایی های مناسب قادر به انتخاب نوع کاتالوگ باشید.

بازبینی نهایی قبل از طراحی و چاپ کاتالوگ

نکته‌ای که حتما باید در طراحی و چاپ به آن دقت کنید، بازبینی محتواست. در واقع هرچقدر هم طراحی کاتالوگ فوق‌العاده باشد ولی در متن کم‌ و کاستی‌هایی مثل نبود شماره تلفن یا آدرس وب‌ سایت دیده شود، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مخاطبانتان کاملا جذب برند شما شوند. پس کار بازبینی را در دو مرحله انجام دهید. یکی قبل از مرحله‌ی طراحی و یکی هم قبل از چاپ نهایی کاتالوگ این کار باعث می‌شود هر نقص احتمالی تشخیص داده شود و هزینه چاپ اضافی به شما تحمیل نشود.

توضیحات چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

در دنیای دیجیتال امروز که همه چیز کم‌کم رنگ‌ و بوی مجازی به خود می‌گیرد، تبلیغاتی که بتواند حواس مختلف ما را درگیر کند، بخت بیشتری برای موفقیت دارد. کاتالوگ یکی از همین تبلیغات است که همچنان اثر خود را می‌گذارد و فیزیکی بودن آن و زنده بودن تصاویرش، حس لامسه و بینایی را درگیر می‌کند و شاید بوی تازه از زیر چاپ در آمدنش هم به مخاطبان شما برسد. بنابراین  می‌‌تواند یک استراتژی مناسب برای جذب مشتری جدید و حفظ مشتری‌های فعلی باشد. اگر با این حرف موافقید، مواردی را که در ادامه می‌بینید به کار بگیرید تا چاپ کاتالوگ شما به بهترین شکل ممکن انجام شود

قیمت چاپ کاتالوگ

در نگاه کلی محاسبه هزینه چاپ کاتالوگ نسبت به تعیین موارد زیر بستگی دارد;

 • انتخاب سایز ، تعداد ، جنس کاغذ داخلی و جلد
 • طراحی ، انجام امور بیش ازچاپ و عکاسی حرفه ای
 • نحوه چاپ و خدمات مورد نیاز در چاپ و بعد از چاپ

انتخاب شرکت چاپ کاتالوگ

یکی از مهم‌ترین مرحله‌ها انتخاب یک شرکت معتبر است، از طرف دیگر، اگر به چاپ کاتالوگ فوری نیاز داشتید، باید بتواند سفارش شما را به سرعت انجام دهد. مسلما بحث شیرینِ قیمت هم در انتخاب شرکت موثر است. شرکت چاپ آرایه، نه تنها طراحی و چاپ شما را به صورت حرفه‌ای به عهده می‌گیرد، بلکه این فرایند را در سریع‌ترین زمان ممکن، پیش می‌برد. در نتیجه یکی از مقصدهای اصلی آن‌هایی که به دنبال چاپ کاتالوگ ارزان در تهران می‌گردند، سایت چاپ آرایه است.

الزامات چاپ کاتالوگ فوری

شاید به دلیل نزدیکی به زمان برگزاری یک نمایشگاه یا رویدادها و ایام خاص، مجبور باشید چاپ کاتالوگ فوری را در دستور کار خود قرار دهید. چنین اتفاقی، می‌تواند از دقت و کیفیت کار کم کند؛ اما با رعایت کردن چند نکته‌ی ریز و ساده می‌توانید از اشتباهات احتمالی در چاپ فوری خود جلوگیری کنید.

تعداد رنگ در چاپ کاتالوگ حرفه ای

مسأله‌ی دیگری که می‌تواند حرفه‌ای بودن چاپخانه را نشان دهد، مربوط به تعداد رنگ به کار رفته در چاپ است. اگر قبلا تجربه‌ی چاپ تبلیغات کاغذی را داشته باشید، حتما اطلاع دارید که تعداد رنگ چاپ می‌تواند از1 تا 4 رنگ باشد و در مواردی تا 5 رنگ هم استفاده می‌شود. البته نوع استاندارد که بیشتر متداول است، چاپ  با 4 رنگ افست هست که  رنگ‌های  گفته می شود تشکیل شده ازCMYK به این مد رنگی:

 • فیروزه‌ای (Cyan)
 • سرخابی یا ارغوانی روشن (Magenta)
 • زرد (Yellow)
 • سیاه (Black)

تعداد صفحات در چاپ کاتالوگ

کاتالوگ را می توان در صفحات مختلفی چاپ و عرضه کرد. این صفحات می توانند 4 تایی، 8 تایی، 16 تایی،24 تایی و 32 تایی و یا حتی بیشتر هم باشند. این صفحات و تعداد آنها با خواست مشتری می تواند، تغییر کند.

سایز و کاغذ مناسب کاتالوگ

قانون استفاده از کاغذ مناسب در چاپ

اینکه چه سایز کاغذ و چه جنسی برای کاتالوگ استفاده کنید، در کیفیت کار اثر مستقیم دارد. رنگ های مورد استفاده در طراحی کاتالوگ باید دقیق و متناسب با نوع کالا و یا خدمات مورد نظر باشد. مشتریان محترم میتوانند جهت مشاوره قبل سفارش با شرکت چاپ آرایه تماس گرفته تا با کمک متخصصین چاپ ارایه بهترین سایز و جنس مناسب را انتخاب نمایید.