چاپ پاکت

طراحی و چاپ پاکت نامه

ارایه چاپ

پاکت نامه

همه ما به شکل‌های مختلفی از پاکت نامه خاطره داریم و بخشی از گذشته و حتی زمان حال حاضر ما را به خود اختصاص می‌دهند. از ارسال نامه‌ای معمولی گرفته، تا پاکت‌هایی برای حمل نامه‌های اداری و همچنین پاسخنامه‌ها و سؤالات مربوط به آزمون‌های مختلف، پاکت نامه‌ها یکی از وسایل همراه با زندگی ما بودند که باید بپذیریم با وجود تنوع بسیار بالای آنها، هنوز هم کاربرد خود را از دست نداده‌اند.

چاپ پاکت نامه

پاکت نامه چیست؟

پاکت نامه از واژه انگلیسی (pocket) به معنی جیب گرفته شده است که برای قرار دادن مدارک، اسناد و اشیاء مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به طراحی، کاربرد آنها نیز تغییر می‌کند. به عنوان مثال، برخی از این پاکت نامه‌ها به عنوان بسته پستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، برخی با داشتن لایه‌های پوششی ضخیم برای حمل اشیا استفاده می‌شوند، و برخی نیز به عنوان حامل کارت عروسی استفاده می‌شوند. بنابرین پاکت نامه‌ها به شکل‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند که نمونه‌های مختلف آن را می‌توانید در وبسایت گروه چاپ و تبلیغات آرایه https://www.arayehchap.com مشاهده کنید.

انواع چاپ پاکت نامه از لحاظ جنس

اولین فاکتوری که به عنوان تقسیم بندی پاکت نامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، جنس مقوای استفاده شده در ساخت آنهاست که معمولاً در سه نوع اصلی زیر داده می‌شوند:

  • پاکت نامه گلاسه: این پاکت نامه‌ها از ورق گلاسه ساخته می‌شوند که در کاربردهای رسمی و غیررسمی به کار گرفته می‌شود. ورق گلاسه استفاده شده معمولاً در گرماژ ۱۲۰ و ۱۳۵ گرمی عرضه می‌شوند که انتخاب آنها به سلیقه مشتری و کاربرد پاکت نامه بستگی دارد.
  • پاکت نامه کتان: برای ساخت این پاکت نامه‌ها از ورق کتان استفاده می‌شود که نسبت به سایر مدل‌ها ساده‌تر و ضخیم‌تر هستند. نمونه‌های متعددی از آنها در آزمون‌های مختلف دیده شده است که هدف استفاده از کتان در آنها، جلوگیری از دیده شدن محتویات داخلی آنهاست.

پاکت نامه تحریر: کاغذ تحریر نیز به عنوان یکی از مواد اولیه ساخت پاکت نامه‌ها به کار برده می‌شود که نسبت به دو مدل قبلی از ظرافت بیشتری برخوردار است و وزن بسیار پایینی دارد. این پاکت نامه‌ها در  گرماژ ۸۰ ، 100 و ۱۲۰ گرمی عرضه می‌شوند که نوع ۱۲۰ گرمی ضخیم‌تر است.

ارائه چاپ پاکت
چاپ پاکت نامه

انواع پاکت نامه از لحاظ طرح

دومین فاکتوری که در دسته بندی پاکت نامه‌ها به کار برده می‌شود، طراحی و نحوه آماده سازی آنها است که حتی و کاربردهای آنها را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. نمونه طرح‌های استفاده شده در بازار به صورت زیر هستند:

  • پاکت نامه فانتزی: این پاکت نامه‌ها دارای طراحی فانتزی در رنگ‌های متنوع و طرح‌های مختلف هستند که چندان در فرایندهای رسمی کاربرد ندارند. مواردی مانند کارت عروسی، کارت دعوت مناسبت‌های مختلف، کارت برگزاری جشن سالیانه و کارت تخفیف نمونه‌هایی از پاکت نامه‌های فانتزی هستند.
  • پاکت نامه ساده: این نوع پاکت نامه‌ها از دیرباز به همین شکل ثابت مانده‌اند و معمولاً از کاغذ تحریر به رنگ سفید ساخته می‌شود. تفاوت پاکت نامه‌های ساده با سایر مدلها، به کاربرد وسیع آنها برمی‌گردد که بیشتر از سایر مدل‌ها استفاده می‌شود.
  • پاکت نامه اداری: پاکت نامه‌های اداری به این جهت از آنها استفاده می‌شود که با وجود داشتن طراحی ساده، معمولاً طرح و لوگوی سازمان یا اداره مورد نظر بر روی آنها چاپ می‌شود و تنها برای نقل و انتقالات بین اداری و مطلع کردن مخاطبان آنها به کار گرفته می‌شود.

اگر مایلید که اطلاعات بیشتری درمورد انواع پاکت نامه‌ها  کسب کنید، به بخش محصولات وب سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *